Ile zgadzasz się zapłacić za swoje marzenie?

Cześć! 

Niedawno popełniliśmy „Niezbędnik Specjalisty”! 😊 

Podczas tego warsztatu uczestnicy poznali narzędzia dla wspieraczy – menedżerów, coachów, psychologów, terapeutów i dietetyków! Achh! Intensywno-satysfakcjonujące 4 dni! 

Między innymi omawialiśmy KOSZTY

Temat ważny, potrzebny i wart tego, by się nim podzielić! 

A czemu koszty? Bo każde działanie lub jego brak jakieś generuje! Kosztów czasem jesteśmy świadomi, a czasem nie. Te, na które się podświadomie nie zgadzamy, albo zaskakują na drodze do celu, albo całkiem uniemożliwiają zrobienie pierwszego kroku! 

Przykłady kosztów z kategorii oczywistych: 

– Zrzucenie paru kilogramów to czas na trening, wysiłek fizycznym, oraz zmiana nawyków żywieniowych. 

– Zmiana pracy to pisanie nowego CV i chodzenie na stresujące rozmowy kwalifikacyjne. 

– Posiadaniu dziecka oznacza inwestycję czasu i pieniędzy oraz zmiany zawodowe. 

Część naszej psychiki „zgadza się” na te widoczne koszty, ale inna część może blokować… Nie chce dla nas źle, tylko widzi TO coś, czego nie jesteśmy świadomi! Coś nam zapewnia, realizuje, o coś dba lub chroni! 

Co by DOpowiedziała ta druga część… gdybyśmy jej spytali? 

– Oprócz czasu, wysiłku i diety, idąc na siłownię, trzeba będzie skonfrontować się z DWALUACJĄ, czyli poczuciem gorszości – Ja taki gruby, a Ci inni tacy wysportowani… Nie chcę czuć tej emocji! Więc dziś na siłownię nie idziemy… Bo pogoda brzydka. 

– Pisanie CV, rozmowy, stres… a co więcej… stracę pozycje eksperta! Przecież w nowej pracy przyjdą nowe obowiązki. Będę czuł WSTYD, gdy zrobię błąd! Teraz robię ich mało… Może jednak nie warto zmieniać pracy? 

– Dziecko… Czas, energia, pieniądze… i… Co, jeśli okażę się taką mamą, jaką sama miałam? Nie chcę być złą matką! Tak bardzo się boję, że będę taka sama! Trzeba z tym poczekać… Trzeba… iść na kolejne (78 w tym roku) szkolenie ze 100% sprawdzonych metod wychowawczych rekomendowanych przez znanych amerykańskich psychologów.  

Z niedawnej sesji… 

Kobieta chce wynegocjować podwyżkę. Na początku myśli, że problem leży w przekonaniu: „nie zasługuję na więcej”. Jest jednak coś jeszcze! Po kilku sesjach kobieta zaczyna rozumieć, że… wyrażenie oczekiwań wobec szefa może wiązać się z odrzuceniem i pogorszeniem relacji! Dopiero pogodzenie się z możliwym “odrzuceniem” na poziomie świadomym, oswojenie emocji i zrozumienie jej genezy uwalnia działanie! 

Umysł najpierw podpowie 3-5 dobrze brzmiących i niekiedy nawet trafnych blokad, z których JUŻ zdajemy sobie sprawę. Później następuje „zacięcie systemu” i chwila ciszy… Dopiero po kilkunastu sekundach otwierają się wrota do podświadomości i przychodzi moment oświecenia! Dlatego należy dać przestrzeń CISZY! O czym pisałem TU. Po chwili pojawia się wgląd, łzy, zrozumienie i UWOLNIENIE działania… ale najpierw trzeba się do tej warstwy dokopać! 

Brak przewidywania i zabezpieczania kosztów na wczesnym etapie powoduje zaskoczenie i odebranie naturalnego kosztu jako demotywatora i wielkiej przeszkody. Nieuświadomione koszty generują stres, napięcie i zniechęcenie! Poznanie i omówienie kosztów „zawczasu” sprawia, że koszt wydaje się mniej kosztowny, bo już nie zaskoczy! W ten sposób możemy wielu uniknąć, zmniejszyć kosztowność kosztu lub świadomie się na nią zgodzić. Taka wewnętrzna zgoda robi sporą emocjonalną różnicę! 

Co jest tym nieświadomym kosztem w Twoim przypadku? 

Jakie są zagrożenia i minusy pójścia tą drogą? 

Jak możesz je zabezpieczyć? 

Które z nich jesteś gotów zaakceptować? Których nie? 

Takie pytania warto zadawać! 

Apropo pytań! 

Temat odkładania na później jest Ci znany? 

Masz dosyć działania w zrywach i na ostatnią chwilę? 

Dręczy Cię perfekcjonizm? 

Jeśli tak, to zapraszam Cię na warsztat UWOLNIJ DZIAŁANIE – rozpraw się z wewnętrznym oporem i odwlekaniem.  

Poznasz ponad 30 najczęściej występujących blokad hamujących działanie oraz konkretne sposoby na ich przeskoczenie, ominięcie lub nawet „wysadzenie”! 😊. 

Żadnego pseudo-motywacyjnego, znikającego po tygodniu emocjonalnego pompowania – tylko głęboka praca psychologiczno-terapeutyczna. 

Szkolenie 21-23 stycznia 2022 w formie hybrydowej, czyli online lub na sali szkoleniowej! Tak jak Ci wygodniej! 😊 

Została połowa miejsc! Na serio połowy miejsc już nie ma, mimo że mamy dopiero listopad! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.