Czego ja Tobie życzę? Pamiętaj, że samo się nie ułoży i że masz moc!

Samo się nie ułoży, dlatego zamiast wzniosłych oraz emocjonalnie nacechowanych, pięknych słów, preferuję pragmatyczne podejście oparte na działaniu i racjonalnej ocenie prawdopodobieństwa. Moje życzenia dla Ciebie również takie będą.

Życzę Ci z całego serca przede wszystkim dwóch „rzeczy”:

1. Większość problemów motywacyjnych związanych z realizacją postanowień Noworocznych i nie tylko pada z powodu emocjonalnego planowania. Łapiemy się wówczas za coś, co fajnie by było zrealizować, ale tak naprawdę w głębi siebie nie chcemy tego aż tak bardzo. Nie planuj nazbyt ambitnie, nie planuj za dużo, PLANUJ ZGODNIE Z REALNYMI POTRZEBAMI.

Nie każdy kto idzie na siłownię potrzebuje mieć tam najlepszą sylwetkę i do tego w krótkim okresie czasu. Nie każdy kto chce więcej podróżować w rok musi zwiedzić cały świat. Nie każdy kto chce więcej czytać, musi czytać 10 książek miesięcznie. Może wcale nie musisz chudnąć od razu 20 kg i przewracać do góry nogami swojej pracy lub firmy!  Jeśli zaplanujesz niezgodnie z realnymi potrzebami, drastycznie zmniejszysz swoje szanse na osiągnięcie celu. Zbyt wysoki standard nie dość że zajmuje dużo czasu, finansów, emocji i innych zasobów, to jest tak naprawdę nie oparty na Twoich potrzebach.

Zapomnij o tym, że w Nowym Roku magicznie znajdziesz w sobie motywację, na super ambitne cele, których dotychczas co roku nie udawało się zrealizować. Sięgaj po tyle ile potrzebujesz i planuj adekwatnie do potrzeb! To pierwsze z moich życzeń dla Ciebie, życzę Ci tego bardzo serdecznie i jeśli tak zrobisz – z dużo większym prawdopodobieństwem zrealizujesz cel!

 

2. Mamy wpływ na swoje życie, który oczywiście nie jest pełny, ponieważ wpływ na nasz życie mają także inni ludzie, środowisko, sytuacja na rynku i wiele innych czynników. Dla wielu osób jest to demotywujące, ale tak jest i kropka. Drugie moje życzenie odnosi się do poczucia sprawczości i wpływu na swoje życie. Tej sprawczości i wpływu trzeba szukać! Jedyna droga, która ma sens, jeśli chcesz realizować swoje potrzeby i cele, polega na szukaniu metod uzyskania jak największego wpływu na te obszary, w których chcesz zrealizować te cele.

Nie mamy innego wyjścia, musimy zawczasu uwierzyć, że znajdziemy wpływ, jeśli go poszukamy – tylko wtedy przystąpisz do szukania. A jak przystąpisz do szukania, z całą pewnością zyskasz konstruktywne odpowiedzi i większy wpływ. Żyjemy w czasach, w których na każdy możliwy temat napisano już książki i poradniki, w czasach, w których mamy bardzo łatwy dostęp do specjalistów i wielką wolność zarabiania pieniędzy w sposób, w który pasuje nam najbardziej. Możliwości są na wyciągnięcie ręki, a własne, wewnętrzne nastawienie jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym zauważać i kreować te możliwości. Szukaj metod wpływu na swoje życie, a je znajdziesz – to drugie z moich życzeń, życzę Ci tego bardzo serdecznie!

 

Nie twierdzę, że będzie łatwo. Nie twierdzę, że szybko osiągniesz to co chcesz. Twierdzę jednak, że jeśli chcesz to osiągniesz, a z pomocą powyżej opisanych dwóch bardzo ważnych strategii i odpowiedniego nastawienia będzie Ci łatwiej i zwiększysz szanse, na uzyskanie upragnionych rezultatów.

Bez względu na to co wydarzyło się dotychczas, ile razy próbowałeś dotychczas i jak oceniałeś swoje szanse dotychczas. Realizuj się, osiągaj to na co zasługujesz i pomóż innym tworzyć fajniejszy Świat w 2016 roku do życia dla nas wszystkich.

Samo się nie ułoży po Twojej myśli, to Ty masz moc układania, użyj tej mocy, użyj innych zasobów. Jeśli jakichkolwiek Ci brakuje – zdobądź je i aktywnie układaj swoje życie po swojej myśli! Najlepszego i powodzenia na tej ścieżce!

Jestem ciekaw Twoich refleksji i doświadczeń w związku z tym tematem. Zapraszam do dzielenia się nimi i konstruktywnej dyskusji w komentarzach.


Więcej w tym temacie możesz dowiedzieć się na prowadzonych przeze mnie szkoleniach i warsztatach. Szczególnie polecam:

Klikając TUTAJ przejdziesz do kalendarza zawierającego listę wszystkich szkoleń i warsztatów.

Rozważ także skorzystanie z sesji indywidualnych, dzięki którym skuteczniej osiągniesz swoje cele mając moje osobiste wsparcie, wiedzę i doświadczenie.

Aby być na bieżąco z publikacjami – zapisz się do newslettera u góry strony i polub fanpage Ceros. A jeśli uznasz że warto, aby ten tekst dotarł do innych osób – udostępnij.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.